ALVA Nanoface
Lubisz uczyć się ciągle nowych funkcji? Ustawień miksera? Krosowania sygnałów? Poziomów latencji?
Nie!
Chcesz komponować, nagrywać i miksować – chcesz tworzyć. Nie masz czasu na walkę ze sprzętem, na wieczną konfigurację i restart systemu. Potrzebujesz nowoczesnego i stabilnego narzędzia, o którym szybko… zapomnisz i skupisz się na muzyce.
Nanoface to interfejs zaprojektowany do współpracy ze współczesnymi programami DAW. Nie znajdziesz tu programu z milionem opcji. Za to dostaniesz najwyższą jakość i szybkie sterowanie.
Wszystkie współczesne programy dźwiękowe są wiernym odwzorowaniem otoczenia studyjnego - pracują z niską latencją, mają pokładowy mikser obsługujący wtyczki i funkcje monitoringu. Niektóre z interfejsów mają robić to samo, przez co nie tylko powiela się niektóre funkcje, ale też traci podwójną ilość czasu na ich obsługę.
Nanoface jest inny. Do obsługi wszystkich funkcji służy tutaj JEDEN kontroler umieszczony na wierzchu urządzenia. Tego właśnie, w połączeniu z sekwencerem audio, oczekuje większość muzykujących osób. Nic więcej i nic mniej.
Jeżeli chcesz użyć miksera z wysyłkami, torami pomocniczymi i efektami - wszystko to już masz - w swoim programie DAW.
Nanoface - wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie
Do regulacji poziomów wzmocnienia dla czterech wejść analogowych, poziomów na wyjściach oraz ustawień dla funkcji specjalnych, takich jak zasilanie fantomowe i odsłuch sprzętowy służy duży, srebrny enkoder umieszczony na płycie górnej Nanoface.
Funkcje miksu, krosowania kanałów i zmiany poziomów cyfrowych możesz zmieniać w programie, którego na co dzień używasz.
Nie musisz być inżynierem, aby obsługiwać najlepszy w swojej klasie sprzęt. To naprawdę proste. Zobacz, jakie funkcje masz dostępne pod ręką, bez potrzeby „zaglądania” do komputera.
FUNKCJE Enkodera:
Wyjście 1/2: zmiana poziomu wzmocnienia [gain],
Wyjście 3/4 [słuchawkowe]: poziom wzmocnienia,
Przekierowanie wyjścia 1/2 do wyjścia słuchawkowego,
Poziom wzmocnienia dla toru 1/2 na wyjściu słuchawkowym,
Wejście 1/2: poziom wzmocnienia [preampy mikrofonowo/instrumentalne],
Wejście 3/4: poziom wzmocnienia,
Włączanie zasilania 48 V [Phantom] dla wejść 1 i/lub 2,
Zmiana czułości wejścia 2 na wejście Hi-Z,
Sterowanie odsłuchem sprzętowym dla wejść 1/2,
Przywrócenie ustawień do wartości początkowych.
Przykład: Jak włączyć sygnał z wyjścia 1/2 na wyjściu słuchawkowym.
W ustawieniu domyślnym na wyjściu słuchawkowym słyszymy sygnał z kanału 3/4. Aby powielić sygnał z toru 1/2 na słuchawkach [np. gdy chcesz posłuchać muzyki z mp3] należy wykonać dwa kroki:
Wybierz tryb słuchawkowy naciskając Enkoder do momentu aż zapalą się diody słuchawek i 3/4,
Obróć/naciskając Enkoder w lewo. Dioda 3/4 zgaśnie. Na wyjściu słuchawkowym będzie słychać sygnał z wyjścia 1/2 .
ZŁĄCZA
Wejścia/wyjścia analogowe
Nanoface wyposażono w 6 par wejść i wyjść audio. Do małego, domowego studia, zestawu DJ-skiego czy dookolnego - wystarczy. Wejście MIDI i dwa wyjścia MIDI służą do podłączenia klawiatury i zewnętrznych syntezatorów lub samplerów.
Korzystając z czterech wejść analogowych - dwa z nich wyposażone zostały w wysokiej klasy przedwzmacniacze mikrofonowe - można jednocześnie nagrywać kilka źródeł dźwięku, sygnał z mikrofonu, gitarę elektryczną i syntezator. Cztery wyjścia analogowe pozwalają na monitorowanie dwóch torów stereo w tym samym czasie, np. na głośnikach i za pomocą słuchawek. Sygnał wyjścia 1/2 można skierować do wyjścia 3/4 i osobno regulować poziomy.
Wejścia i wyjścia cyfrowe
Dostępne jest cyfrowe wejście i wyjście w standardowym formacie SPDIF. Dzięki temu Nanoface idealnie sprawdza w roli konwertera cyfrowo-analogowego wówczas, gdy podłączymy do niego sygnał cyfrowy z odtwarzacza CD lub procesora efektów.
Jakość dźwięku analogowego
Zazwyczaj za doskonały konwerter trzeba słono zapłacić! Nanoface zmienia reguły gry. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu projektantom udało się skonstruować bardzo wyrafinowany układ. Rezultat: bajecznie audiofilskie brzmienie.
Przedwzmacniacze mikrofonowe
Nanoface wyposażono w dwa preampy mikrofonowe o bardzo niskim poziomie szumów oraz zniekształceń. Na pokładzie jest też włączane zasilanie fantomowe 48 V dla mikrofonów pojemnościowych.
Wejście instrumentalne
Do bezpośredniego nagrywania instrumentów elektrycznych - takich jak gitara lub bas - potrzebne jest specjalne wejście instrumentalne typu Hi-Z. W Nanoface wejście instrumentalne umieszczone zostało bezpośrednio z prawej strony urządzenia i jest to optymalne rozwiązanie do spontanicznych jam session z notebookiem lub w przypadku nagrywania w terenie. Na koncercie lub na próbie zespołu nie będziesz potrzebować niczego więcej!